Адвокат Харьків
Марина Братух
Сімейний адвокат
 • Консультації адвоката у Харкові
 • Графік роботи
  з 8:00 до 20:00
 • Харків, пр-т Науки, 27-Б
  Харьків, пр-т Науки, 27-Б
  БЦ Капіталіст, м. Ботанічний сад
записатися на консультацію

Блог

У цьому розділі я публікую для вас консультації, новини та корисну правову інформацію зі сфери моєї діяльності як адвоката - із сімейного права, медіації, захисту прав та інтересів дітей, майнових та спадкових питань та інші

10.01.2022

Причини розлучення: підстави для подання позову про розірвання шлюбу до суду.

Чинним законодавством не встановлено конкретного вичерпного переліку причин для розлучення. Необхідність розірвати шлюб, як правило, викликана цілою низкою взаємопов'язаних причин. При зверненні до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу необхідно, незважаючи на власні претензії та образи на чоловіка чи дружину, виділити основні причини з яких ви хочете розлучитися, які аргументовано викласти у позовній заяві з огляду на законодавчі вимоги щодо змісту позовної заяви про розірвання шлюбу.

16.11.2021

Закон «Про медіацію» ухвалено в Україні.

Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні ухвалила Закон «Про медіацію» (законопроект № 3504), який регулює процедуру медіації та встановлює вимоги до медіатора. Перший профільний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді ще у 2010 р. До 2021 р. було зареєстровано ще 14 законопроектів.

03.11.2021

Чи можна розлучитися без згоди чоловіка чи дружини?

Часто клієнти звертаються до адвоката з питанням про те, якщо чоловік чи дружина не дають згоди на розлучення, то чи можна тоді розлучитися і як це зробити? Відповідь однозначна, - так, розлучитися можна. «Насильно» у шлюбі нікого не втримаєш і якщо один із подружжя хоче розірвати шлюб, а другий – проти, шлюб може бути розірваний у судовому порядку

28.10.2021

Поділ майна при розірванні шлюбу.

Поділити спільно набуте майно подружжя може як перебуваючи у шлюбі, так і протягом 3-х років після його розірвання. Таким чином, здійснювати поділ майна безпосередньо при розлученні не обов'язково, це можна зробити і пізніше – у договірному порядку, уклавши у нотаріуса договір про поділ майна, або, якщо домовитися не вийшло, - у судовому порядку, подавши позовну заяву до суду про поділ спільно набутого майна подружжя.

23.10.2021

Легалізація роботи колекторів: Реєстр колекторських компаній та «антиколекторський» закон 1349-IX.

Нові правила роботи колекторів з 14 жовтня 2021р. З 14 жовтня надавати колекторські послуги зі стягнення заборгованості зможуть лише ті колектори, які зареєстровані у Реєстрі колекторських компаній Національного банку України.

19.10.2021

Виїзд із дитиною за кордон без згоди батька/матері.

У ситуаціях, коли один із батьків перешкоджає (не дає згоди) на виїзд дитини за кордон, виїзд за кордон без згоди батька/матері дитини можливий за умови пред'явлення на кордоні України у пункті пропуску одного з документів, передбачених Правилами перетину державного кордону громадянами України.

27.08.2021

Медіація: модний тренд чи сучасна потреба?

В серпні 2021 року в Одесі відбувся міжнародний форум «Медіація та право», у якому взяли участь медіатори, адвокати, судді, міжнародні експерти. На форумі обговорювалися перспективи розвитку медіації в Україні, необхідність ухвалення профільного закону. Міжнародні експерти Ради Європи поділилися досвідом ефективного застосування медіації для вирішення спорів у країнах Європи.

Адвокат у Харкові
 • позвонить на +380984111955
 • локация
  Харків, пр-т Науки, 27-Б (БЦ Капіталіст, м. Ботанічний сад) ст.метро Ботанічний сад / Шевченківський (Дзержинський район)
 • 7 днів на тиждень, з 8:00 до 20:00